System Ideal 8000 wyróżniony Złotym Medalem MTP
Energooszczędne rozwiązanie, idealne dla domów pasywnych oraz budownictwa ekologicznego zostało wyróżnione podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich.
W konkursie co roku bierze udział około 500 produktów. Prestiżową statuetkę Złotego Medalu MTP otrzymuje oferta spełniająca regulaminowe kryteria oraz posiada pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury. Zespół ekspertów, wchodzący w skład tak zwanego sądu konkursowego, to wybitni specjaliści z różnych branż gospodarki. Wybierają innowacyjny, nowoczesny produkt, którego zalety oraz jakość potwierdzone są właśnie uhonorowaniem nagrodą targów. Zwycięska firma jest promowana przez czas trwania targów, a produkt wystawiony jest w stoisku mistrzów MTP.
W tym roku jednym ze zwycięskich produktów był energooszczędny system okienny Ideal 8000. Nagroda, która liczy się na rynku i jest rozpoznawalna przez konkurencje oraz inwestorów została wręczona przez profesjonalistów pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Józefa Jasiczaka, zastępcy dyrektora Instytutu Konstrukcji Budowlanych, Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej.
Złoty Medal MTP 2013 odebrał dyrektor marketingu Aluplast, Marcin Szewczuk, który skomentował następująco to wyróżnienie: – Jest to nasza odpowiedź na zmieniające się wymagania prawne stawiane stolarce budowlanej w najbliższym czasie, jak również na oczekiwania klientów poszukujących coraz cieplejszych okien. Chciałbym przy tym podkreślić, że nie jest to jeden produkt, ale kompleksowa propozycja wielu rodzajów rozwiązań systemowych pozwalających na sprostanie różnym oczekiwaniom i gustom klientów. Kilka wariantów ram i skrzydeł oraz bardzo zróżnicowany design dają dużą swobodę wyboru odpowiedniego rozwiązania. Tworzenie konstrukcji okiennych o niskiej przenikalności cieplnej, to już nie tylko moda i ciekawostka, to trwały i wyznaczony na długie lata kierunek rozwoju techniki okiennej. System Ideal 8000 wpisuje się znakomicie w drogę poszukiwania oszczędności energii cieplnej właśnie poprzez zwiększanie głębokości kształtowników i liczby wewnętrznych komór oraz wdrażanie nowych technologii szklenia skrzydeł okiennych. W ramach tego systemu następuje połączenie dwóch różnych dróg zmierzających do ograniczania przenikalności cieplnej całej konstrukcji okiennej. Z jednej strony, kształtowniki zwiększają swoją głębokość i ilość wewnętrznych komór, a z drugiej możliwa jest częściowa rezygnacja ze stosowania stalowych wzmocnień w skrzydłach na rzecz technologii „bonding inside” polegającej na wklejaniu pakietu szyby zespolonej we wrąb skrzydła okiennego.