Ruukki na konferencji „Praktyczne aspekty zarządzania transportem”
Branża transportowa przeżywa w ostatnich latach spore zmiany. W dobie kryzysu światowego ważne jest umiejętne zarządzanie firmą przewozową, które pozwoli przetrwać najtrudniejsze chwile i z optymizmem patrzeć w przyszłość. Między innymi nad sposobami efektywnego zarządzania zastanawiali się w Warszawie uczestnicy konferencji „Praktyczne aspekty zarządzania transportem”.
Wzięli w niej udział przedstawiciele firm przewozowych z całej Polski, świata nauki oraz przedsiębiorstw współpracujących z branżą jako dostarczyciele materiałów czy komponentów potrzebnych do utrzymania floty.
Ponad dwustu obradujących w Warszawie 12 września delegatów zastanawiało się głównie nad sposobami obniżenia kosztów prowadzenia przedsiębiorstw transportowych, przy jednoczesnym stałym wzroście poziomu usług oraz dbałości o środowisko naturalne. To trendy, które panują w całej światowej branży transportowej i w dobie kryzysu wydają się być najważniejszymi.
W warszawskiej konferencji uczestniczył także przedstawiciel Ruukki, światowego lidera w produkcji wyrobów stalowych, Przemysław Beciński pełniący funkcję Sales Director Ruukki Metals na Polskę. Dużą grupę odbiorców produktów fińskiej firmy stanowią przedsiębiorstwa zajmujące się wykonywaniem przyczep, naczep i zabudów do samochodów ciężarowych. Mariaż z branżą transportową wymusza na dostawcy blach ciągłe podnoszenie wytrzymałości swoich produktów.
Przemysław Beciński w swoim wystąpieniu wspominał o wymiernych korzyściach płynących ze stosowania nowoczesnych blach stalowych firmy Ruukki. Należą do nich przede wszystkim obniżenie ciężaru samochodów przy jednoczesnym utrzymaniu lub nawet zwiększeniu ich wytrzymałości na warunki atmosferyczne oraz ścieranie. Przekłada się to między innymi na mniejsze ilości zużywanego paliwa, a co za tym idzie niższe koszty eksploatacyjne samochodów.
Stale Ruukki wpisuje się także doskonale w tendencję do coraz bardziej ekologicznego transportu produktów. Blachy fińskiego producenta spełniają wysokie normy energooszczędności, co jest jednym z wyznaczników ekologiczności produktu. Beciński przypomniał także, że ważnym czynnikiem dla ochrony środowiska jest wytrzymałość materiałów, z których wykonywane są naczepy ciężarówek. Ich większa odporność na ścieranie oznacza dłuższą eksploatacje i jednocześnie zmniejszenie ilości odpadów eksploatacyjnych.