Reagips – gips ekologiczny
Postawa Eko to dominujący na świecie trend ostatnich lat. Segregacja odpadów, oszczędzanie wody i energii elektrycznej, kupowanie samochodów o mniejszej emisji spalin, zakładanie katalizatorów na dymiące kominy fabryczne. Wszystkie te działania prowadzić mają do zahamowania niekorzystnych zjawisk zachodzących w przyrodzie, a spowodowanych nieodpowiedzialną działalnością człowieka.
W nurt proekologiczny włączają się osoby prywatne, instytucje życia publicznego oraz firmy. Dużą popularność zyskują produkty otrzymywane w zgodzie z naturą. Tym przesłaniem kieruje się także Kanuf.
Firma wykorzystuje na szeroką skalę tak zwany raegips, który jest ubocznym produktem odsiarczania spalin przemysłowych. Swoje zakłady zlokalizowała w pobliżu wielkich elektrowni Bełchatów i Jaworzno II, które emitują do atmosfery duże ilości spalin. Ich powtórne wykorzystanie i odsiarczenie to wymierna korzyść dla środowiska. Z drugiej strony Knauf zyskuje tym sposobem materiał, dzięki któremu tworzyć może płyty gipsowe i suche tynki.
Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją płyt gipsowo – kartonowych, tynków gipsowych, mas szpachlowych i wylewek anhydrytowych. Pozwlaja one na kompleksowe wykończenie budynków mieszkalnych i użytkowych. Ich stosowanie jest łatwe nawet dla laika. Szczególnie dobre efekty dają prace prowadzone z wykorzystaniem różnych uzupełniających się materiałów z tej samej linii.
Produkty Knauf to wyroby ekologiczne. Już sam proces ich powstawania wspomaga regenerację środowiska przyrodniczego. Problemem wielkich elektrowni i elektrociepłowni jest skuteczne zapobieganie przenikaniu do środowiska szkodliwych produktów ubocznych spalania.
Wykorzystywanie raegipsu, który powstaje podczas odsiarczania spalin zmniejsza zanieczyszczenia emitowane do atmosfery. Gips syntetyczny posiada doskonałe właściwości higroskopijne oraz pochłania zanieczyszczenia co podnosi komfort życia w pomieszczeniach nim wykończonych.
Knauf wykorzystuje raegips nie tyko do produkcji suchych tynków i płyt gipsowych ale także wylewek anhydrytowych. Charakteryzują się one wysoką przenikalnością cieplną, przez co nadają się doskonale do zastosowania ogrzewania podłogowego. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest ograniczenie kosztów energii cieplnej, a co za tym idzie także zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery.