Nowy produkt chemii budowlanej Solbet
Producent elementów murowych i zapraw murarskich Solbet zaprezentował nowy produkt w swojej szerokiej ofercie. Jest to tynk maszynowy cementowo-wapienny wewnętrzny, oznaczony symbolem 5.2. To doskonałe uzupełnienie gamy wyrobów, które od lat cenione są zarówno przez ekspertów jak i wykonawców.
Solbet to lider na polskim rynku chemii budowlanej. Produkuje wysokiej klasy zaprawy murarskie klejowe, tynkarskie, do stosowania ręcznego jak i maszynowego. W jego ofercie znajdują się także grunty i podkłady oraz tynki. Fabryka w Aleksandrowie Kujawskim wykonuje wyroby najwyższej klasy i sukcesywnie wprowadza na rynek nowości, które odpowiadają na zapotrzebowanie klientów.
Nowy maszynowy tynk cementowo-wapienny zewnętrzny to kolejny dowód na to, że Solbet oddaje do rąk swoich klientów najwyższej klasy produkty. Jego atutem jest bardzo dobra urabialność, łatwość nanoszenia oraz bezproblemowa obróbka końcowa. Stało się tak dzięki zastosowaniu w tradycyjnej recepturze cementowo- wapiennej różnorodnych domieszek mineralnych. Tynk sprzedawany jest w trzydziesto kilogramowych workach wypełnionych suchą mieszanką przeznaczoną do samodzielnego rozmieszania.
Produkt znajduje szerokie zastosowanie w pracach wykończeniowych. Podstawowe to wykonywanie tradycyjnych tynków wewnętrznych jedno lub wielowarstwowych w kategoriach od 0 do 3. Tynk nakładany jest mechanicznie. Jednak dzięki doskonałym właściwościom stosować go można także do innych celów. Sprawdza się jako podłoże pod gładzie wapienne, gipsowe, cementowe oraz tyki szlachetne. Przeznaczony jest do użyci na wszelkiego rodzaju ścianach budowanych z elementów mineralnych, takich jak beton zwykły i komórkowy, silikaty czy ceramika oraz starych podłożach z mocnym tynkiem cementowo-wapiennym. Nie można go natomiast wykorzystywać do drewna, matali oraz tworzyw sztucznych.
Stosowanie nowego tynku wymaga przygotowania odpowiedniego podłoża. Ściany muszą być oczyszczone ze wszelkich elementów obniżających przyczepność. Należy także pamiętać o usunięciu warstw o niskiej przyczepności, tak by tynk nakładany był na jak najmocniejsze powierzchnie. Przed tynkowaniem muszą być one zmoczone wodą. Jeśli podłoże jest zbyt chłonne producent zaleca stosowanie podkładu gruntującego.