Nowe umywalki konglomeratowe
Najczęściej używanym elementem wyposażenia łazienki jest umywalka. Korzystamy z niej każdego dnia wielokrotnie. Dlatego tak ważne jest, aby była ona właściwie zamontowana i trwała. To także element, który jako pierwszy rzuca się w oczy po wejściu do wnętrza. Musi więc współtworzyć z całym wystrojem harmonijną całość.
Szeroką gamę umywalek proponuje swoim klientom Cersanit. W ostatnim czasie do oferty wprowadzono umywalki konglomeratowe, które przebojem zdobywają rynek polski i europejski. Sam konglomerat to produkt bardzo popularny. Wykonuje się z niego nie tylko umywalki, ale także zlewy kuchenne, wanny i blaty.
Zalety konglomeratów
W odróżnieniu od ceramiki konglomeraty są tworzywami ciepłymi. To ważne szczególnie w łazience, gdzie przede wszystkim mamy kontakt z wodą. Jej połączenie z zimną ceramiczną powierzchnią powoduje często dreszcze i przeszywający ziąb. Zjawisko takie nie występuje w przypadku konglomeratu, który dodatkowo cechuje się ogromną trwałością i wytrzymałością. Niestraszne mu mechaniczne uderzenia, nie odpryskuje i pozostaje niezmieniony pomimo długotrwałego użytkowania. Jednocześnie konglomeraty są doskonałym tworzywem do wykonywania nowoczesnych umywalek i zlewów. Stosowane tutaj proste, geometryczne kształty są bardzo lubiane przez klientów. Nie da się ich tak łatwo uzyskać w przypadku ceramiki, która z zasady jest bardziej opływowa.
Konglomeraty według Cersanitu
W ofercie Cersanit znajdują się dwa modele umywalek konglomeratowych: Amao i Zuro. Obydwie reprezentują geometryczne, prostokątne kształty i dzięki swoim niewielkim rozmiarom dostosowane są także do mniejszych pomieszczeń. To bardzo ważne ponieważ tylko niewielka cześć klientów posiada łazienki dużych gabarytach. Umywalki te są produkowane w wersji z otworem na baterię sztorcową oraz z wylewką. Ich uzupełnieniem może być szafka podumywalkowa z serii Laredo.
Amao
Umywalki Amao cechuje dyskretna elegancja. Ich obramowanie i misa mają nowoczesny prostokątny kształt. Obydwie części wyglądają jakby zlewały się ze sobą, tworząc harmonijną całość. Geometryczne linie kontrastują z ciepłem całego produktu, które uzyskano dzięki zastosowaniu konglomeratu.
Zuro
Także umywalki Zuro stworzone zostały w modnym prostokątnym kształcie. Jednak w przeciwieństwie do poprzedniego modelu misa jest tu wyraźnie oddzielona od dość szerokich obrzeży, które służyć mogą za półeczkę. Pogłębiona niecka sprawia wrażenie, że umywalka jest większa niż w rzeczywistości. Można ją bowiem stosować także w niewielkich pomieszczeniach. Wyróżnikiem modelu jest wyraźnie widoczny rant, który nadaje mu drapieżności, ale także elegancji.