Boso, ale w kapciach
Każdy, kto chociaż raz postawił nogę na zimnej powierzchni wie, jak nieprzyjemne to uczucie. Wyjście z ciepłej kąpieli na nieogrzaną podłogę, zetkniecie z chłodnymi kafelkami może być komfortowe jedynie przy największych upałach. Jednak gdy na zewnątrz panują niskie temperatury pragnie się większego komfortu cieplnego.
Aby go osiągnąć wiele osób stosuje dywany, wykładziny i podkładki, które ograniczają kontakt stopy z podłogą. Jest to jednak rozwiązanie połowiczne, które nie do końca się sprawdza. Znacznie wydajniejsze jest założenie ogrzewania podłogowego, które sprawia, że cała powierzchnia ogrzewana jest równomiernie.
Wybór rodzaju ogrzewania to zawsze podstawowy problem, przed jakim stają osoby budujące bądź remontujące domy. Wchodzą tu w grę rozmaite zagadnienia. Na czoło pytań, na które koniecznie trzeba znaleźć odpowiedź są te o koszty inwestycji oraz jej energooszczędność. Wiele osób zwraca też uwagę, jak poszczególne rozwiązania komponują się z wystrojem całego obiektu oraz czy ich zastosowanie w rzeczywisty sposób podniesie komfort mieszkania. Równomierne ogrzewanie całych pomieszczeń jest bardzo korzystne, nie tylko dla korzystających z nich osób, ale także dla całego budynku. Nie powoduje powstawania miejsc niedogrzanych, gdzie często rozwijają się różnego rodzaju grzyby i pleśnie, które mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie mieszkańców.
Wylewki anhydrytowe Knauf
Aby możliwe było zastosowanie ogrzewania podłogowego, konieczny jest także wybór właściwego rodzaju podłogi i wszystkich jej komponentów. Muszą one przewodzić ciepło, a nie izolować je od pomieszczenia. Im wyższa przepuszczalność cieplna, tym mniejsze straty energii potrzebnej do ogrzania pomieszczeń. Do podłogowych systemów grzewczych firma Knauf stworzyła specjalne wylewki anhydrytowe, które spełniają najwyższe normy przenikalności cieplnej. Można je stosować w przypadku terakoty, paneli, parkietu i każdego innego rodzaju podłogi. W stosunku do wylewek cementowych ich czas nagrzewania jest dwukrotnie krótszy. Dzieje się tak, gdyż zastosowano w nich nowatorski materiał, który nie powoduje powstawania baniek powietrza. Wiąże się on także z brakiem konieczności stosowania grubych okładzin na rury ogrzewnicze, co zmniejsza koszty całej inwestycji. Wylewka anhydrytowa Knauf posiada właściwości samopoziomujące, dzięki czemu jest łatwa w stosowaniu. Idealnie gładka powierzchnia sprawia, że rozprowadzenie na niej kleju nie stanowi problemu.