Aluplast zaufanym partnerem inwestycji pasywnych i energooszczędnych

2013-11-26, ostatnia aktualizacja 2013-11-27 (13:21.09)

Na przestrzeni wielu lat działalności firma Aluplast, specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości systemów okiennych PVC, zasłużyła na uznanie Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej. Instytut zarekomendował firmę jako zaufanego partnera nowoczesnych inwestycji mających na celu obniżenie zużycia energii w domach.

Według przedstawicieli PIBP firma Aluplast bezpośrednio przyczyniła się do wprowadzenia na rynek zupełnie nowych okien PVC. Stosowane przez nią technologie sprawiają, że produkty znajdują doskonałe zastosowanie przy budowie domów pasywnych i budynków energooszczędnych. Usunięcie z ram okiennych konstrukcji stalowych oraz zabiegi zwiększające głębokość zabudowy kształtników to milowe kroki w kierunku wdrażania produktów firmy do stosowania w budynkach energooszczędnych.

Właśnie z myślą o środowisku naturalnym i zminimalizowaniu zużycia energii powstała linia okien Energeto. Według Marcina Szewczuka, marketing managera firmy Aluplast, stworzenie tego systemu będzie stanowić nowy wymiar i przyczyni się do produkcji okien spełniających wymagania z zakresu oszczędności energetycznej. Fenomen systemów Energeto polega na eliminacji z profili okiennych stalowych wzmocnień, które bezpośrednio przyczyniały się do pogorszenia ich izolacyjności cieplnej. Okna Energeto wykonane zostały przy użyciu najnowocześniejszych technologii, które warunkują niezwykłą jakość oraz innowacyjność produktów.

Włączenie firmy Aluplast do grona Ambasadorów Budownictwa Pasywnego to krok w przyszłość i obecność w środowisku firm z różnych branż, których celem jest popularyzacja i rozpowszechnienie budownictwa pasywnego na terenie całej Polski i Europy. Tego rodzaju wyróżnienie to dowód uznania dla długoletniej działalności firmy i niewątpliwa nagroda za propagowanie nowej idei energooszczędności.

Seria systemów energeto® projektowana z myślą o budynkach energooszczędnych i pasywnychźródło: Aluplast

Domy pasywne dzięki zastosowaniu udoskonalonych elementów budowlanych znacznie redukują zapotrzebowanie na ciepło, a co za tym idzie – zmniejszają konieczność zużywania dużych ilości energii niezbędnej do prawidłowej pracy systemów grzewczych. Bezpośrednio przekłada się to na oszczędność energii oraz ochronę środowiska naturalnego.