Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o.
O firmie
Historia
Wienerberger jest firmą produkującą ceramiczne wyroby budowlane, która posiada niemal dwustuletnią tradycję. W Polsce działa już od 17 lat i wciąż odnosi sukcesy. Producent ceramiki budowlanej stale się rozwija i stosuje najnowocześniejszą technikę, aby skutecznie dostarczać innowacyjne rozwiązania technologiczne. Wienerberger specjalizuje się w produkcji trzech grup towarów: ceramicznych cegieł konstrukcyjnych i stropów, cegieł klinkierowych oraz ceramicznych dachówek. Polska spółka Wienerberger Ceramika Budowlana wchodzi w skład koncernu Wienerberger AG, niekwestionowanego lidera w produkcji cegieł i największego producenta dachówek i kostki brukowej w Europie. Firma zajmuje również silną pozycję na rynku systemów rurowych w Europie. Wienerberger posiada 220 zakładów w 30 krajach na świecie.
Cele
Niemal 200-letnie doświadczenie firmy, najlepsze surowce i najnowocześniejsza, ciągle optymalizowana technologia produkcji, są gwarancją najwyższej jakości produktów. Współczesne ceramiczne materiały budowlane muszą spełniać najwyższe wymogi i standardy. Firma dokłada najwyższych starań, by przy produkcji odpowiedzialnie gospodarować zasobami naturalnymi i dbać o środowisko. Produkty ceramiki budowlanej są estetycznie wykonane i cechują się wyjątkową trwałością, co jest doceniane od stuleci.
Oferta
- asortyment ceramiczny do budowy ścian i stropów
- cegły klinkierowe
- dachówki
- kostka brukowa
Osiągnięcia
Firma ma na swoim koncie liczne sukcesy i wyróżnienia. W 2004 roku Wienerberger zdobył nagrodę Złoty Młotek Dekarski, przyznany przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy. W 2011 roku firma uzyskała wyróżnienie dla systemu Porotherm Dryfix, który został uznany za najbardziej innowacyjne rozwiązanie w budownictwie. W tym samym roku przedsiębiorstwo otrzymało nagrodę Top Builder. Producent już kilkakrotnie został odznaczony tytułem Budowlanej Marki Roku, przyznawanym przez Instytut ASM Centrum Badań i Analiz Rynku, na podstawie badań i opinii firm wykonawczych. Poza tym Wienerberger zdobył również Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich Budma.
Słowa kluczowe
Więcej o nas
- Ceramiczny strop gęstożebrowy jest jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań do wykonywania tego elementu budynku. Łączy on w sobie zalety trwałego materiału produkowanego na bazie gliny z rozwiązaniami technologicznymi, zapewniającymi łatwy, szybki montaż i najwyższą solidność gotowej konstrukcji. Stanowi też idealne uzupełnienie dla domu, do którego budowy wybrano pustaki i dachówki ceramiczne, cegły klinkierowe.
- W dobie, kiedy wydaje się, że propozycja nowych modeli i kolorów w kategorii pokryć dachowych jest niemal nieograniczona, tradycyjna karpiówka nadal cieszy się dużą popularnością. Zarówno sprawdza się na dachach zabytkowych zamków czy kościołów, gdzie naturalnie stosowana jest przy ich renowacji, jak i na nowo powstających domach jednorodzinnych, gdzie pozwala na pokrycie bardziej skomplikowanych powierzchni oraz komponuje się z nowoczesną stylistyką.
- Firma Wienerberger, wiodący producent materiałów ceramicznych na świecie, wprowadziła do sprzedaży nową cegłę klinkierową Polaris. Jej ciemnoszary kolor i delikatny, diamentowy połysk, widoczny przy odpowiednim oświetleniu, zadowoli nawet tych inwestorów o najbardziej wysublimowanych gustach.
- Stalowa cegła Cumulus oraz brunatna Naria to dwie nowości z polskich zakładów Wienerberger w Toruniu i Jankowej Żagańskiej, produkujących klinkier Terca. Cegła Cumulus uzupełniła kolekcję Futura, wyróżniającą się nasyconymi, lekko połyskującymi barwami. Natomiast Naria poszerzyła ofertę cegieł strukturyzowanych o stonowanych kolorach ziemi.
- Nowa, polska dachówka ceramiczna Orea 9 jest odpowiedzią na trend nowoczesnej architektury i wpisuje się w jej estetykę zarówno kolorystyką jak i formatem. Całkowicie płaska powierzchnia i duży format nadaje połaci dachu ułożonej z wykorzystaniem nowej dachówki prosty, wręcz minimalistyczny wyraz.
- W dniach 13-15 kwietnia na stołecznym Torwarze odbędą się po raz kolejny Targi Budowlane Murexpo. To doskonałe miejsce na pokazanie swojej oferty szerokiemu gronu odbiorców oraz zawiązanie nowych kontaktów biznesowych.
- Nowoczesna architektura kojarzona jest przede wszystkim z metalem i szkłem. Przezroczyste konstrukcje przypominające stacje kosmiczne znaleźć można na każdym kroku. Jednak coraz większa grupa architektów przekonuje, że nie są to jedyne materiały będące symbolem innowacyjności. Równie piękne, ciepłe, a do tego nawiązujące do tradycji i ekologiczne budowle powstawać mogą z cegły.
- Renowacja zabytków to proces skomplikowany i wymagający ogromnej uwagi. Konieczna jest dbałość o szczegóły, która pozwala odtworzyć charakter budowli. Jednocześnie wymogi techniczne każą korzystać z jak najlepszych materiałów, tak by wartościowe obiekty cieszyły także kolejne pokolenia. Poczesne miejsce wśród elementów wymagających odnowienia zajmują dachy.
- Austriacka firma Wienerberger to jeden z czołowych na świecie producentów cegły oraz ceramiki budowlanej. Aby zwrócić uwagę na szerokie możliwości zastosowania tych materiałów w nowoczesnym budownictwie, przyznaje ona co 2 lata od 2004 roku nagrody Wienerberger Brick Award.
- Każdego roku branża budowlana oczekuje na przyznanie nagród Budowlana Marka Roku. 31 maja w podwarszawskich Otrębusach odbyła się kolejna gala, na której spotkali się przedstawiciele najważniejszych firm na rynku, członkowie organizacji branżowych, dziennikarze i eksperci.