Rockwool Polska Sp. z o.o.
O firmie
Historia
Grupa Rockwool została założona w 1937 roku a jej siedziba znajduje się w miejscowości Hedehusene w pobliżu Kopenhagi. Firma wyspecjalizowała się w branży izolacyjnej, jest światowym dostawcą innowacyjnych produktów i systemów opartych na skalnej wełnie mineralnej. Rozwiązania Grupy zapewniają poprawę efektywności energetycznej i bezpieczeństwa pożarowego budynków, gwarantując komfort akustyczny i przyjemny klimat wewnątrz. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 9300 pracowników, w przeszło 40 krajach na całym świecie. Od 20 lat firma działa również w Polsce, gdzie posiada dwie fabryki mieszczące się w Cigacicach koło Zielonej Góry i w Małkini, w okolicach Ostrowii Mazowieckiej.
Cele
Rockwool produkuje najwyższej klasy wyroby ze skalnej wełny mineralnej służące jako izolacja termiczna, akustyczna i przeciwpożarowa w budownictwie mieszkaniowym i ogólnym, obiektach przemysłowych i handlowych oraz instalacjach technicznych. Firma pragnie nieustannie rozwijać się i poszerzać zakres oferowanych produktów. Grupa Rockwool zdobyła pozycję światowego lidera w branży izolacyjnej, dlatego priorytetem przedsiębiorstwa jest zachowanie silnej pozycji na rynku. Firma aby osiągnąć zamierzone cele kieruje się wartościami takimi jak uczciwość, odpowiedzialność, efektywność, pasja i przedsiębiorczość. Ponadto Rockwool będąc producentem systemów sprzyjających ochronie środowiska, nieustannie wdraża programy zapobiegania zanieczyszczeniom oraz wprowadza poprawę bilansu ekologicznego w całym cyklu wyrobów.
Oferta
- produkty z wełny mineralnej: niskotemperaturowe maty, bloczki, płyty, otuliny, granulaty, systemy ociepleń
- produkty ogniochronne: szpachle, kołnierze, farby
Osiągnięcia
Firma dzięki ogromnemu doświadczeniu zdobyła pozycję lidera na rynku oraz wiele nagród i wyróżnień. Rockwool został wybrany w 2012 roku Konsumenckim Liderem Jakości oraz Pożądanym Pracodawcą. W tym samym roku przedsiębiorstwo po raz kolejny zdobyło tytuł Budowlanej Firmy Roku. Ponadto producent został nagrodzony przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji za wdrażanie i utrzymywanie standardów energooszczędności w budownictwie.
Słowa kluczowe
Więcej o nas
- Firma produkująca znane i lubiane na całym świecie świece zdecydowała się na rozbudowę swojego zakładu w Zalesiu Małym o dodatkową powierzchnię produkcyjną i socjalno-biurową, o łącznej powierzchni 6 500 mkw. To jedna z pierwszych inwestycji, na których zastosowano najnowsze rozwiązania z wełny skalnej Rockwool do izolacji dachów płaskich.
- Osoby, które uzyskały zgodę na budowę domu w minionym roku, nie są zobowiązane do przestrzegania obowiązujących od początku roku Warunków Technicznych. Rockwool jednak doradza, aby przeanalizować swój projekt pod kątem nowych wymagań. Dlaczego?
- Budowa domu to bardzo złożony proces i często wymaga pracy wielu wykonawców. Rockwool podpowiada w jaki sposób znaleźć najlepszego wykonawcę, aby mieć pewność, że budowa domu powierzona jest profesjonalistom?
- Jeden z liderów na rynku termoizolacji, firma Rockwool, ogłosiła ostatnio wielki projekt inwestycyjny w całej Europie. Obejmie on także Polskę, gdzie koncern zdecydował się zainwestować 280 milionów złotych. Rynek izolacji jest jednym z najszybciej rozwijających się w Europie.
- Rok 2014 przyniesie dla polskiego budownictwa duże zmiany. Są one związane z wprowadzaniem w życie przepisów unijnych, które w perspektywie czasu doprowadzić mają do budowy domów o niemal zerowych stratach energii. Rozpisany do 2021 roku program przewiduje stopniowe zwiększanie energooszczędności budynków, które stać się mają bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego.
- Po raz drugi Rockwool zorganizował konkurs dla architektów „Zmień wizję w projekt”. Tym razem zadaniem projektantów było przedstawienie pracy, w której wykorzystano płyty elewacyjne Rockpanel lub system dociepleń Ecorock FF.
- Zrównoważony rozwój, rozwiązania proekologiczne, energooszczędność to hasła, które dominują na światowym rynku budowlanym. Wpisują się w postulaty organizowanych konferencji, znajdują swoje odzwierciedlenie w myśli przewodniej targów branżowych. Nie da się zaprzeczyć, że środowisko i architektura są ze sobą ściśle powiązane.
- Pożary to jedno z zagrożeń, którego człowiek obawia się najbardziej. Mając przed oczami syczące płomienne języki, zapominamy często, że w wyniku spalania wytwarzana jest duża ilość dymu. Jest on bardzo niebezpieczny i wbrew obiegowej opinii prowadzi do znacznie większych tragedii niż sam ogień.