NunnaUuni Polska
O firmie
Historia
Od 1982 roku działa w miejscowości Nunnanlahti w Północnej Karelii firma Nunnanlahden Uuni Oy. Jest ona producentem kominków akumulacyjnych zbudowanych ze steatytu Mammutti wydobywanego ze złoża MammuttiStone oraz kamienia budowlanego i płyt kamiennych. Firma rozpoczynała jako niewielkie przedsiębiorstwo rodzinne. Dziś w jego zarządzie zasiada już trzecie pokolenie ludzi, którzy o ogrzewaniu wiedzą praktycznie wszystko. Z czasem firma rozrastała się stając się obecnie największym prywatnym producentem kominków w Finalndii. Swoją ekspansję rozpoczęła także na rynki zagraniczne. Posiada partnerów handlowych w 15 krajach, których łączna liczba oscyluje w okolicach pół tysiąca. NunnaUuni to potoczna nazwa kominków produkowanych przez firmę z Karelii. Pod taką nazwą weszła ona do Polski rozpoczynając dystrybucję wysokiej klasy kominków, które zachwycają nie tylko ciepłem ale także niebanalnym wyglądem.
Cele
Jedną z zasad, na których opiera się działalność NunnaUuni jest stałe inwestowanie w badania i rozwój produktów. Najważniejszym osiągnięciem będącym rezultatem wysiłków podejmowanych w zakresie rozwoju produktów jest opracowanie i opatentowanie przez firmę nowej metody gazowego spalania drewna, nazwanej Golden Fire. Wyniki badań nad właściwościami cieplnymi steatytu wykazały, że jest on doskonałym materiałem do budowy kominków. Dzięki temu powstały produkty, które dają równomierne ciepło i wytrzymują wysokie temperatury spalania. Zamiłowanie do innowacji oraz nowoczesnych rozwiązań technologicznych sprawiły, że przedsiębiorstwo jest obecnie jednym z liderów rynku, a jego wyroby są doceniane przez klientów i fachowców.
Oferta
- kominki steatytowe gotowe
- projektowanie i wykonywanie kominków na indywidualne zamówienie klienta
Osiągnięcia
Ponad trzydziestoletnia działalność na rynku producentów kominków pozwoliła fińskiej firmie osiągnąć pozycję jednego z liderów branży grzewczej. Sukces przedsiębiorstwa opiera się na wykorzystywaniu nowatorskich rozwiązań i łączeniu ich z tradycyjnym i znanym od wieków w Karelii materiałem budulcowym.